Sponsorlu Bağlantılar

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır

1 yıl önce
275 kez görüntülendi

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır

Bankalar 0 veya ikinci el araç almak isteyen kişiler için uygun şartları sağlamaları halinde taşıt kredisi vererek müşterilerine yardımcı olmaktadırlar. 0 araç için kredi almak daha kolayken  ikinci el araç için kredi almak biraz daha zordur. 0 araçlarda kredi kullanırken aracı satın aldığınız bayi herhangi bir banka ile anlaşmalı olabilir.  Böyle bir durumda aracı satın aldığınız yer sizi anlaşmalı olduğu bankaya yönlendirecektir. Buradan anlaşma gereği uygun fiyat koşulları altında taşıt kredisi  kullandırarak size en iyi hizmeti sunmakta olan araç satış acentaları vasıtası ile kolaylıkla bir araç sahibi olabilir ve taşıt kredisi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. 2. el araçlarda ise taşıt kredisi almak biraz daha zordur fakat imkansız değildir. İkinci el araçlar için taşıt kredisi almak gerektiğinde hemen hemen tüm bankalar araç için yaş sınırı koyarlar. Bu yaş sınırının dışında kalan araçlar için ikinci el taşıt kredisi kullanma imkanı imkansıza yakındır.

Taşıt Kredisi Almak İçin Neler Gerekir

Taşıt kredisi almak için öncelikle sizden istenilen evrakları eksiksiz olarak ibraz etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında üzerinde TC kimlik numaranız yazan kimlik belgeniz,  maaş bordronuz 11 belgeler mutlaka sizden istenecektir. Gerekli belgeleri topladıktan sonra kredi notu olarak bilinen kkb notunuzun Yüksek olması ve kredi çekmeye elverişli olmanız gerekmektedir.  Aksi takdirde hiçbir şekilde taşıt kredisi alamazsınız.

Taşıt kredisi alabilmeniz için daha önceden kredi, kredi kartı ve diğer banka borçlarını zamanında ödemiş olmanız gerekmektedir. Eğer size belirtilen olumsuz durumlardan hiçbiri mevcut değilse banka kredisi çekmeniz için önünüzde hiçbir engel bulunmamaktadır.

Taşıt Kredisi Çekilirken Nelere Dikkat Edilir

Taşıt Kredisi çekilirken banka tarafından sunulan faiz oranları ve geri ödeme koşulları iyi bir şekilde analiz edilmeli ve değerlendirilmelidir. Başvuru reddedilirse kısa süre içerisinde tekrar başvurmak puanınızı düşüreceği için makul bir süre  bekledikten sonra 2. başvuru yapılmalıdır. 2 başvuru arasında yeterli bir süre bulunmalıdır. Taşıt kredisi çekmek için  yukarıda belirtilen unsurların yanı sıra ek gelir var ise ek gelirleri de belgelendirmek gerekmektedir.

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık