Sponsorlu Bağlantılar

Taşıt Kredisi Hesaplama

4 ay önce
866 kez görüntülendi

Taşıt Kredisi Hesaplama

Taşıt Kredisi Hesaplama
Sizde taşıt kredisi hesaplamak için yazımızdan yararlanabilirsiniz. Taşıt kredileri, sıfır ya da ikinci el taşıt alım koşullarını ta olarak finanse etmek amacı ile kullanılmaya devam eden bireysel bir kredi türü olarak yer almaktadır. Yasal olarak 48 ay vade yapılacak kullanılabilir ve kredi vadesi süresine taşıt bankanın teminatı altında yer almaktadır.
Taşıt Kredisi Kullanma
Yönetmeliklere göre sıfır araçlar üzerinde fatura, ikinci el araç modelleri üzerinde ise kasko değeri 100 bin TL’yi aşmayacak olan araç modellerinin %70’ine kredi kullanılmaktadır. Bununla beraber 100 bin TL’yi aşacak olan taşıtların aşan kısmı için %70’ine, 100 bin TL’yi aşan bölümüne ise %50’ye kadar araba kredisi kullanılmaktadır.
Aylık Taksit Tutarı Belirleme
Gelir durumlarınız, kredi notunuz ya da almak istediğiniz araçların bedellerine göre değişkenlik göstermektedir. Bununla beraber genel olarak belgelenecek olan aylık geliriniz yarısı bankalar aracılığı ile “ödenecek taksit tutarı olarak yer almaktadır. Bu konuda örnek vermek gerekirse 4 bin TL belgeli geliriniz bulunması durumunda, aylık kredi taksit tutarları en fazla 200 TL olarak yer almaktadır. Banka aracılığı ile hesaplama yapılmaktadır. Bu alanda daha detaylı bilgi almayı düşünen ve hesaplama işlemi konusunda ne kadar taşıt kredisi çekebilrim? Sorusunun cevabı bu yazıda yer almaktadır.
Kasko Almak Zorunda Mıyım?
Taşıt kredisi uygulamaları konusunda taşıt teminat şekilde alınmasından dolayı kasko sigortasının yapılması bankalar tarafından zorunlu tutulmaktadır. Bu konularda bankanın çalışmaya devam ettiği sigorta şirketi veya kendi isteyeceğiniz herhangi bir şirket aracılığı ile beraber kasko sigortası yaptırma şansınız yer almaktadır. Sadece bazı bankalar kendi çalışmış oldukları sigorta firması üzerinden kasko sigortası gerçekleştirirseniz faiz indirimi gibi ek fırsatlar sunmaya devam etmektedir.

Taşıt Kredisi Hesaplama Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık