Sponsorlu Bağlantılar

Sıfır Araç Kampanyaları

Sıfır Araç Kampanyaları

Sıfır Araç Kampanyaları
2018 yılı sıfır araç kampanyaları konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Araba fiyat aralıkları Türkiye’de iç ve dış piyasalara göre değişim göstermektedir.
Üretim maliyeti oranları, lojistik ve pazarlama gibi gider kalemleri belirlenecek olan araba fiyatlarını oluşturan temel faktörler arasındadır. Nihai tüketiciye ulaşmış olan fiyat etiketleri üzerinde ise özellikle ülkemizde araç üzerinde yer alan vergi yükü en belirleyici etkenler arasındadır.
Sıfır araba fiyat aralıkları yıl içerisinde yer alan artış ve azalışlarının görülmeye başladığı fiyat dalgalanmaları birden fazla sebeple açıklanabilmektedir. Bunlardan bir tanesi döviz kurudur. Araç pazarı üzerinde büyük bir hacmi yer alan bu modeller doğrudan döviz kurundan etkilenmektedir. Bu uygulamalara göre döviz kurları üzerinde ortaya çıkabilecek olan artış ya da azalış direk olarak araba fiyatlarına yansımaktadır.
Güncel Araba Fiyatları
Araba fiyatları ikinci el piyasasını da etkileyebilmektedir. Sıfır araba fiyatlarında ortaya çıkabilecek olan bir artış kısa süre içerisinde aynı aracın ikinci el modelleri üzerinde de görülmektedir. Sıfır araba fiyatları üzerinde görülebilecek olan artış tüketiciyi ikinci el araç satışına yöneltmesinden dolayı aynı etki devam edebilmektedir. Bu nedenle ikinci el araçlar değerlenir ve fiyatları artmaya başlamaktadır. Sıfır araba fiyatlarının düşmesi ile tüketiciler ilk olarak önceliğini yeni modellerden yana kullanmasından dolayı ikinci el otomobil pazarları üzerinde ortaya çıkabilecek talep azalmakta ve sonucunda ise ikinci el araba fiyat aralıkları düşmektedir.
Bu yüzden sıfır araba fiyatlarının takibi nihai tüketici gruplarında yer almalarından dolayı yetkili satıcı ve ikinci el otomobil satıcıları konusunda da önemli olmaktadır. Bununla beraber sigorta şirketleri ve bankalar sunmuş oldukları hizmet alanlarında kullanmak üzere fiyat takibi gerçekleştirmektedir. Araç değerleri genel olarak bu sektörler konusunda değer belirleyici bir kayıt olarak yer almaktadır.

Sıfır Araç Kampanyaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık