Sponsorlu Bağlantılar

Senetle Motor Alma

1 yıl önce
390 kez görüntülendi

Senetle Motor Alma

Senetle Motor Alma
Motor satın almak istiyor ancak yeteri kadar nakit paraya sahip değilseniz bu durumda senetle motor alma yöntemine başvurabilirsiniz. Bu sistemin avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Sizler de ihtiyacınıza ve durumunuza göre bunlar arasından bir seçim yapabilir ve ardından da motor satın alabilirsiniz.

Avantajları

Senetle motor almanın en büyük avantajı elinizde nakit para olmadığı zaman senet karşılığında anlaşma yaparak motor satın alabilecek olmanızdır. Bunun yanı sıra herhangi bir banka ya da kredi kurumu ile uğraşmanıza da gerek kalmayacak sadece senet imzalayarak satın alabilmeniz mümkün olacaktır. Özellikle nasıl aldığınızı merak eden kişilerden bu sayede saklanabilirsiniz.
Bir diğer avantajı ise faize girmeden vade farkı ile motor satın alabilecek olmanızdır. Bu da faiz konusunda hassas olanlar için son derece önemlidir.

Dezavantajları

Senetle motor satan yerler genellikle yüksek vade farkı koymaktadırlar. Bu da faize ödeyeceğiniz paradan dahi fazla olabilmektedir. İşte bu durumda her ne kadar peşin para ödemeyecek olsanız da uzun vadede cebinizden çıkacak olan para miktarı çok daha fazla olacaktır. Bu da zararlı çıkmanıza neden olabilir.
Bir diğer husus ise senetle motor satan yerlerin güvenilir olup olmadığı ile alakalıdır. Eğer satın aldığınız yer kurumsal bir yer değil ise kandırılma riskinizin yüksek olduğunu ifade etmek isteriz.
Dikkat Edilmesi Gerekenler
Senet ile motor satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırada anlaşma metni gelmektedir. Bu metin sizi bağlayacağı için dikkatli bir şekilde okumanızı sizlere tavsiye ederiz. Bir diğer husus ise her ödeme yapmanız durumunda ilgili senedi teslim almanızdır. Ayrıca toplam ödenecek miktarı da sabit bir şekilde belirlemelisiniz. Bunların yanı sıra satın alacağınız motoru iyi bir şekilde incelemeden almamalısınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık