Sponsorlu Bağlantılar

Senetle Araba Sahibinden

Senetle Araba Sahibinden

Senetle Araba Sahibinden
Burada senetle araba sahibinden konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Senetle araba almak isterseniz ilk olarak dikkat etmeniz gereken konular arasında Türk Ticaret ve Borçlar Kanunu’na uygun olarak vadeli satış yöntemi yer almaktadır.
Tüketici kanunlarına göre taksitli olarak yapılan satış sözleşmeleri yapan kurumları tercih etmek gerekmektedir.
Senetle Araç Satan Şirketler
Günümüzde galericiler senetle araba satış işlemi gerçekleştirmektedir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken konular arasında çalışacağınız yerin güvenilirliği gelmektedir. Araç alımı konusunda senetlere imza atmadan önce firmayı araştırmanız gerekmektedir.
Araba Alırken Dikkat Edilecekler
Senetle araba almanız sırasında;
İlk olarak aracı kurumsal bir satıcı üzerinde aldığınıza,
Senetle satın alınacak olan araçların fiyatının piyasa üzerinde rayiç bedel fiyatlarına çok yakın olmasına,
İşlem yapılacak olan firmanın tüketici kanunlarına olmasına,
Senetlerinizin banka aracılığı ile tahsilata verilmesine ve bankaya ödemelerine,
Araçlarınızın vadeli satış faturasına,
Toplu ödeme yapmak istediğiniz zaman ya da aracı elinizden çıkarmak istediğinizde indirip yapıp yapmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir.
Araç sahibi insanların hayali olarak yer almaktadır. Bununla beraber bazı kişiler bu hayalini kolaylıkla yapabiliyorken, bazıları için de bu bir hayal olarak kalabilmektedir. Araç sahibi olmayı düşünen yeterli parası bulunmayan insanlar genel olarak kredi çekmek istemektedir. Bununla beraber daha önce kredi sicili konusunda ilgili bir sıkıntı yaşanması durumunda kredi kullanarak araba almak söz konusu olamamaktadır. Bu tür durumlar ortaya çıktığı zaman ise kredi kullanmadan da senetle araç alımı sizin için kurtarıcı olarak yer alabilmektedir.
Senetle araç satışı ülkemizde de bazı galeriler tarafından kendi bünyeleri içerisinde göre yapılan, banka kredisi ve tüketici finansman durumlarına alternatif olan bir satış yöntemi olarak yer almaktadır. Özellikle ikinci el araç satışlarında sıklıkla görülmektedir.

Senetle Araba Sahibinden Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık