Sponsorlu Bağlantılar

Peşinatsız Senetle Araba Ankara

1 yıl önce
205 kez görüntülendi

Peşinatsız Senetle Araba Ankara

Peşinatsız Senetle Araba Ankara
Peşinatsız senetle araba Ankara ve çevresinde sık rastlanan bir uygulamadır. Özellikle bankalardan kredi çekemeyenler, senetle araç alma fikrine sıcak bakıyor. Krediye ödenecek olan faiz ile senet arasındaki komisyon çoğu zaman pek fark göstermiyor. Genellikle kredi skoru düşük olanlar, kayıtlı geliri bulunmayanlar ya da hali hazırda kredisi olduğu için kredi çekemeyenler bu uygulama sayesinde araç sahibi olabiliyorlar.
Öncelikle senetle araç alacak kişilerin, galeriler ile çalışacaklarını bilmeleri gerekiyor. Bu noktada çalışılacak olan galerinin kesinlikle yasal bir yapılanma olması ve güvenilir olması da şart. Aksi halde ciddi sorunlar çıkabiliyor ki bu da satılan aracın geri alınmasına dahi yol açabiliyor.
İşleyiş Nasıl?
Ankara senetle araba satan pek çok galeri ile dolu bir şehir. İşleyiş, kişinin alacağı araç üzerinden galeri ile anlaşmasına bağlı yürüyor. Galeri görevlileri, aracın üzerine belli bir komisyon ekliyor. Ardından vadeye bağlı senetler düzenleniyor. Vade aylık olabileceği gibi 2 aylık, 6 aylık ya da yıllık şekilde de düzenlenebiliyor.
Özellikle eline yüklü para geçecek olan esnaf kişiler senetle araç almayı daha uygun görüyor. Bu kişiler aylık taksitlerle uğraşmak yerine yüklü tutarları geldiğinde borçlarını toplu kapatıyor. Müşterisi yerine araç kredisi kullanan galeriler de hem araç fiyatı üzerinden, hem de uyguladığı komisyon üzerinden kar elde ediliyor.
Banka Kredisi Gibi İşliyor
Senetle araç almanın kredi ile araç almakla benzer özellikle gösterdiği bilinmelidir. Kredi süreci boyunca ipotek altında olan araç, senet süreci boyunca da galerinin ipoteği altındadır. Yani ödenmeyen senetler doğrultusunda galerinin aracı müşteriden geri alma hakkı saklıdır. Dolayısıyla senet karşılığı araba almadan önce çalışılacak galeri çok iyi araştırılmalı ve gerekirse ruhsatlı olup olmadığı sorgulanmalıdır.

Peşinatsız Senetle Araba Ankara Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık