Sponsorlu Bağlantılar

İkinci El Senetle Araba Alma

12 ay önce
720 kez görüntülendi

İkinci El Senetle Araba Alma

İkinci El Senetle Araba Alma
Araba almak isteyenler pek çok ilanda senetle araba satışı ayrıntısına rastlıyor. Aslında bu araç piyasasını canlandırma adına atılmış bir adım. Çünkü yüz binlerce insanın bankalardaki kredi kapıları kapandı. Dolayısıyla bu insanlar hayallerindeki araçlara ancak bu tarz kolaylıklarla ulaşabiliyor.
Galerilerin başlattığı bu kampanya çeşitli yapılanmalar tarafından da destekleniyor. Ancak çoğu insanın aklında uygulamanın güvenli olup olmadığı var. Çünkü adı dahi duyulmamış yapılanmaların uyguladıkları bu kampanyalar güvenli olmayabiliyor.
Yalnızca 0 KM Araçlarda Geçerli Değil
Senetle araba alma uygulamasında genellikle yanlış bilinen ayrıntı, aracın 0 km olması gerektiği. Aslında böyle bir zorunluluk bulunmuyor. Ancak aracın krediye uygun olması gerekiyor. Çünkü İkinci el senetle araba alma işlemlerinde galeri yetkilileri müşterileri adına kendileri araç kredisi çekiyor. Bu kredi kapsamında senetler düzenleniyor.
Dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı da senet detaylarının incelenmesidir. Çünkü kötü niyetli olabilecek hareketlerde senet komisyonu abartılabiliyor. Dolayısıyla senetler ödenirken ya da ödendikten sonra yeni bir borç sürprizi ile karşılaşılabiliyor.
Yasal Bir Uygulama Mıdır?
Senetle her türlü malın satışı yasaldır. Ancak senedi düzenleyecek olan noktanın alıcının çıkarlarını da gözetmesi şartı aranır: ayrıca senetle araç almak istediğiniz noktanın yasal bir yapılanma olduğundan emin olmalısınız. Aksi halde aracınızın tüm borcunu ödeseniz dahi üzerindeki ipotek kalkmayabilir. Hatta aracınızın geri alınmasına kadar giden riskli bir yol önünüze çıkabilmektedir.
Araç üzerine koyulan ipotek senet ödemeleri bittikten sonra muhakkak kaldırılmalıdır. Bunun için aracı aldığınız nokta ile irtibat halinde kalmanızda fayda bulunuyor. Hatta adını duyurmuş ve güven vermiş bir galeri ile çalışmanız çok daha iyi olacaktır. Çünkü Ankara senetle otomobil satan noktaların çokça bulunduğu bir şehir ve bu noktalardan bazıları ruhsatsız yapılanma.

İkinci El Senetle Araba Alma Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık