Sponsorlu Bağlantılar

Hibrit Araba Modelleri

3 ay önce
800 kez görüntülendi

Hibrit Araba Modelleri

Hibrit Araba Modelleri
Hibrit motorlar 2 farklı şekilde çalışma özelliği gösteren ve benzin tasarrufu sağlayan motorlardır. Dolayısıyla hibrit araba modelleri de benzin sarfiyatını önlemek için kullanılan modellerdir. Benzinli araçların yasaklanmaya başlayacağı duyumundan sonra üretilmeye başlanmıştır.
Hem benzinli, hem de elektrikli olan bu motor iyi yakıt ütü arasındaki etkileşimi kontrol altında tutuyor. Yani bir yanda benzinlik, yakıtlı motor çalışırken, diğer yandan elektrikli motor çalışıyor. Bu da aracın daha güçlü ve seri bir motor gücüne sahip olmasını sağlıyor. İşte bazı hibrit araba modelleri.
BMW i3
Ev sevilen Alman otomobillerinden olan BMW, klas tasarımı ve elektrikli modeli olan i3’ü satışa sundu. Üstelik aracın hız kabiliyeti ve modern tasarımı hem ülkemizde, hem de dünyanın dört bir yanında çok sevildi. BMW İ3 şuanda 191 bin TL’ye alıcı buluyor.
Hyundai IONIQ Hybrid
Hyundai IONIQ Hybrid 3.9 litre benzin ile 100 km yol yapmayı sağlıyor. Ancak bu model yalnızca elektrikli değil, hibrit model bir araba. 185 km/sa hıza sahip olan bu hibrit araba modelleri sportif tasarımı ile oldukça tutuluyor. Aracın şuanda piyasa fiyatı 124 bin TL.
Kia Niro
Geniş jeep tarzı araç sevenler için de Kia Niro 7 farklı renk seçeneği ile alıcı bulunuyor. Litre yakıt ile 100 km yol yapan bu modeller de hibrit araba modellerinin en güzel örneklerinden. Hız sabitleme ve acil frenleme gibi yüksek teknolojinin örneklerine de sahip. Ayrıca 124 bin TL ile 179 bin TL arasında satış bedeline sahip.
Lexus CT 200h
Bu model de Toyota markasının en sevilen modellerinden. 100 km’de 3.8 litre yakıt yeterli oluyor. 160 bin TL’ye satılan bu hibrit modeller ise aynı zamanda az yakan otomobil unvanını taşıyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık