Sponsorlu Bağlantılar

Bankaların Araba Kredisi

Bankaların Araba Kredisi

Bankaların Araba Kredisi

Bankaların araba kredisi verirken pek çok  kriteri bulunmaktadır.  Her banka farklı kriterleri değerlendirerek  yaptığı incelemeler sonucu başvuruları olumlu bulur veya olumsuz bularak reddeder. Araba kredileri değerlendirilirken en önemli unsur  kredi puanı olarak halk arasında bilinen kkb puanıdır. Daha önceki kredi ödemelerinizde veya kredi kartı kullandığınızda ödemelerinizin düzenli olması  araba kredisini onaylanması için oldukça büyük öneme sahiptir. Kredi puanını ne kadar düşerse talep ettiğiniz kredinin onaylanması da o kadar düşük olacaktır. Bu yüzden ödemelerinizi düzgün yaparak kredi notunuzu düşmesinin önüne geçmemiz gerekmektedir.

Banka Kredisi İle Araba Almak

Günümüzde araba sahibi olan veya olmak isteyen pek çok kişi banka kredisi ile araba almak istemektedir. Bazı kişiler bir miktar peşinat biriktirdikten sonra üzerine araba kredisi çekerek kalan kısmı tamamlarken, bazı kişiler de aracın tamamını banka kredisi yoluyla  satın almaktadır. 0 araçlar için banka kredisi daha kolay bir şekilde onaylanırken, 2. el araçlarda bu durum biraz daha uzun sürmektedir. Ayrıca ikinci el araçlar için bankalar yaş sınırı koymaktadır ve belli bir yaşın üstünde olan araçlar için hiçbir şekilde ikinci el araç kredisi çekilememektedir. Bu yüzden satın alınacak arabanın özellikleri kadar yaşı da önemlidir.

Banka Kredisi İle Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banka kredisi ile araba alırken öncelikle çekilecek miktara göre belirlenen faiz oranına dikkat etmek gerekmektedir. Araba satın almak için çekilecek olan banka kredisi  ile alakalı olarak toplamda geri ödenebilecek muhtarın uygun olup olmadığı da değerlendirilmelidir. Aksi takdirde çok fahiş fiyatlar ile piyasa değerinin üzerinde araçları satın almak mümkün olmaktadır. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için bankaların internet siteleri üzerinden kredi hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz.

Bankaların Araba Kredisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık