Sponsorlu Bağlantılar

2018 Yılının En Çok Satılan Araba Markaları

1 yıl önce
749 kez görüntülendi

2018 Yılının En Çok Satılan Araba Markaları

2018 Yılının En Çok Satılan Araba Markaları
2018 yılı halen devam ederken ilk üç aya ilişkin verirlerin ortaya çıkması ile 2018’de en çok satan arabalar da belli oldu. Açıklanan verilere göre ilk çeyrekte 20.150 satış rakamına ulaşan Renault şu anda en çok satılan araç markası oldu. 12.821 adet araç satan Volkswagen ikinci sırada yer alırken, 9.396 adet satış ile Hyundai üçüncü sırada yer aldı.
En Çok Satan Modeller
2018’e en iyi şekilde başlangıç yapan Renault oldu. Fransız kökenli firmanın sedan araçları yoğun ilgi gördü. En çok binek araçlar satıldı. Renault Megane sedan da en çok satılan araba modeli oldu. Megane ilk 3 ayda 9.098 satış rakamına ulaştı. Ülkemizde ise Renult Fluence daha çok tercih edildi.
Alman markası olan Volkswagen de 2018’e iyi bir giriş yapanlardan oldu. Volkswagen’in en çok satan aracı 4.707 satış rakamıyla Passat oldu.
Güney Kore merkezli Hyundai ise ilk çeyrekte üçüncü sırada yer aldı. Şirketin B sınıfında mücadele eden aracı i20 en çok satılan model oldu.
Sıralamayı dördüncülükle takip eden Fiat’ın Egea modeli en çok satıldı. Çok satanlar sıralamasında Toyota, Skoda, Honda, Ford, Opel, Dacia ve Peugeot de sırasıyla yerini aldı.
Türkiye’de En Çok Satan Arabalar
Türkiye’deki araç pazarı 2018 yılında %8 küçülme yaşadı. Toplamda 253 bin araç satışı gerçekleşti. Bu araçların dörtte biri ticari iken, dörtte üçü ise binek araçlar oldu. Ülkemizde en çok satılan model Renault Fluence oldu. Sıralamayı Fiat Egea takip etti. Volkswagen Passat, Renault Symbol, Wolkswagen Polo, Renault Clio, Wolkswagen Golf gibi modeller sıralamayı takip etti. 2018’de Türkiye’de en çok satan arabalar sıralaması şimdilik bu şekilde gerçekleşti.

2018 Yılının En Çok Satılan Araba Markaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık